adrem-symbol

HUMAN RESOURCES

JOB OPENINGS

Regardless of whether you just starting your career or whether you are experienced, we are inviting you to get to know each other. The Adrem Companies – Adrem Invest, Adrem Engineering, Adrem Link and Adrem Corporate (which covers support services, such as human resources, financial services, sales, integrated management and regulations, communication and PMO) – are offering you the opportunity to put your knowledge and skills to use in innovative projects, adapted to your level of expertise.

ELECTRICIENI

Locatie: Bucuresti

Cerinte:
• Absolvent al unui liceu / scoala profesionala / curs de calificare cu profil energetic / electrotehnic / electroenergetic;
• Domiciliul stabil in municipiul Bucuresti;
• Apt de munca.

Atributii:
• Efectuarea urmatoarelor categorii de lucrari in instalatiile de distributie a energiei electrice a beneficiarului:
– Lucrari de revizii;
– Reparatii, reparatii accidentale;
– Lucrari de betoane, armaturi si cofraje pentru fundatii stalpi.
• Lucrari de montare contori;
• Montarea si punerea in functiune a diverselor instalatii electrice.

Beneficii:
• Pachet salarial motivant;
• Bonusuri pentru performanta;
• Beneficii non-financiare: certificari, training etc.;
• Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale.

INGINER COORDONATOR

Locatie: Iasi, Vaslui, Neamt, Suceava

Studii: superioare tehnice – profil Electrica, Electrotehnica, Energetica, Instalatii.

Experienta:
• Experienta de minimum 4 ani in activitati specifice sectorului distributiei energiei electrice;
• Experienta de minimum 2 ani in management (coordonare echipa).

Descrierea postului:
• Coordoneaza executia lucrarilor de inlocuire contoare monofazate in zona alocata, astfel incat sa se respecte termenele contractuale, bugetul de cheltuieli alocat si nivelul calitatii executiei;
• Gestioneaza si coordoneaza centrul operational;
• Supervizeaza activitatea personalului din subordine;
• Identifica noi directii de dezvoltare a activitatii pe zona alocata;
• Construieste parteneriate de durata cu companiile importante (clienti si parteneri) din piata energetica alocata.

Cunostinte specifice:
• Cunostinte solide in domeniul transportului si distributiei energiei electrice;
• Cunostinte solide in domeniul masurarii energiei electrice;
• Cunostinte solide in domeniul aparatelor de masurare a energiei electrice;
• Cunostinte generale financiare – buget (intocmire, analiza), cash-flow (intocmire, analiza);
• Cunostinte de legislatie in domeniul distributiei si furnizarii energie electrice: regulamente, norme tehnice, etc.;
• Cunostinte avansate in coordonarea activitatii, motivarea si evaluarea angajatilor;
• Cunostinte avansate despre prescriptiile tehnice, standardele, normele si legislatia din domeniul distributiei si utilizarii energiei electrice
• Cunostinte avansate in tehnici de negociere si comunicare;
• Cunostinte avansate de Excel (rapoarte, grafice);
• Autorizare ANRE gradul IVB / IIIB;
• Permis de conducere cat. B.

Oferta:
• Pachet salarial competitiv;
• Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.;

ELECTRICIAN

Studii: liceale/medii tehnice

Experienta: in domeniu de minim 2 ani

• Executa in teren lucrari de montare contoare electrice monofazate si trifazate;
• Completeaza documente cu regim special specifice activitatilor de montare/demontare contoare/sigilii;
• Tine evidenta sigiliilor, contoarelor si dispozitivelor;
• Monteaza si pune in functiune diverse instalatii electrice.

Cunostinte si abilitati:
• Cunostinte privind aparatele de masurare a energiei electrice;
• Cunostinte de electrotehnica;
• Permis de conducere categoria B;
• Autorizare ANRE gradul II B constitue un avantaj;
• Experienta anterioara in montare contoare electrice constituie un avantaj.