SPECIALIST OFERTARE AUTOMATIZĂRI – București – Adrem

SPECIALIST OFERTARE AUTOMATIZĂRI

* Acest anunț a expirat, însă poți să ne trimiți un CV pentru anunțuri viitoare.
15 martie 2024 SPECIALIST OFERTARE AUTOMATIZĂRI București aplică

Experiență: Experiență de minimum 1 an pe un post similar, în domeniul de ofertare: automatizari in domeniul energie electrica, petrol si gaze, apa si canalizare, termoficare;

Studii: Studii superioare finalizate cu diplomă de licență, specialitate Electronică, Electrotehnică, Energetică, Automatică sau Informatică.

Cunoștințe și competențe:

  • Cunoștințe despre sistemele de automatizări în domenii precum: energie electrică, petrol și gaze, apă și canalizare, termoficare etc.;
  • Cunoștințe despre sistemele de comandă, control și protectie stații de înaltă tensiune;
  • Cunoștințe solide de bazele electrotehnicii;
  • Cunoștințe avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză;
  • Spirit de inițiativă, creativitate și flexibilitate;
  • Bune abilități de organizare și gestionare a timpului; un nivel ridicat de etică de lucru și integritate morală;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Abilități de negociere a ofertelor;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitatea de a lucra în condiții de stres și în echipă;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan, flexibilitate la schimbările de strategie;
  • Execuția lucrărilor la termenul și calitatea cerută;
  • Permis de conducere cat. B.

Descrierea postului:

  • Analizează cerințele proiectului (Caietul de sarcini, Fișa de date, Lista de echipamente).
  • Efectuează vizite în teren pentru corelarea cerințelor din Caietul de sarcini cu situația existentă.
  • Propune soluții tehnice optimizate d.p.d.v tehnic, aferente sistemelor de automatizare la cheie, și pentru oportunitățile ce aparțin domeniului de activitate.
  • Elaborează propunerea tehnică și comercială pentru sistemele de automatizare, precum și sistemele de comandă, control și protecție.
  • Analizează d.p.d.v tehnic ofertele primite din piață și stabilește soluții optime.
  • Propune echipamente/soluții în scopul dezvoltării și perfecționării domeniului de activitate al companiei.
  • Participă la ședințele cu clientul final, pentru adaptarea soluțiilor tehnice propuse.
  • Oferă suport echipei de execuție pe parcursul derulării proiectelor.
  • Studiază documentația de ofertare primită și corelează specificațiile caietelor de sarcini cu specificațiile tehnice ale echipamentelor disponibile pe piață;
  • Se consultă cu clienții, furnizorii și personalul din alte departamente în scopul elaborării estimărilor.
  • Elaborează lista cu cereri de oferte, pentru lucrări și materiale necesare ofertării, către departamente interne și/sau către subcontractori.

  • Propune soluții tehnice de automatizare și prezintă clienților proiectele propuse;
  • Colaborează cu departamentul de proiectare pentru a întocmi o soluție tehnică eficientă și optimizată din punct de vedere tehnic și comercial.
  • Elaborează oferta tehnică și comercială aferentă echipamentelor electrice.
  • Participă la prezentarea ofertei către beneficiar sau reprezentantul acestuia și apoi participă la toate etapele de negociere a ofertei.
  • Asigură transferul complet al informațiilor din faza de ofertare către mangerul de proiect/ responsabilul cu urmărirea lucrării.
  • Analizează și actualizează periodic costurile standard rezultate în scopul îmbunătățirii permanente a ofertelor întocmite pe baza estimărilor propuse.
  • Transmite recomandări pentru strategia de reducere a costurilor de execuție.
  • Construiește propria bază de date cu furnizori de materiale sau echipamente electrice și subcontractori (diverse specialități).

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonusuri pentru performanţă;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training, etc.;
  • Program de lucru în sistem hibrid.
  • Atmosferă benefică dezvoltării profesionale şi personale.

trimite-ne mesajul
de intenție împreună cu cv-ul tău.

    Incarca CV *PDF, PPT

    Trimite-ne scrisoare prin poștă la adresa:

    Str. Emanoil Porumbaru, nr. 93-95, etaj 3, Sector 1, Bucuresti – în atenția Departamentului de Resurse Umane