Manager Departament Comunicare și Sustenabilitate – București – Adrem

Manager Departament Comunicare și Sustenabilitate - București

30 ianuarie 2024 Manager Departament Comunicare și Sustenabilitate - București București aplică

Studii: Studii superioare finalizate cu diploma de licență.

Experiența: Minim 10 ani în domeniu și cel puțin 3 ani în poziție similar.

Cunoștințe și abilități:

  • Experiență în comunicare, CSR, ideal și sustenabilitate;
  • Abilități de planificare, organizare, urmărire echipe;
  • Abilități de creare, urmărire, eficientizare bugete;
  • Comunicativ, sociabil, creativ;
  • Responsabil, conștiincios;
  • Om de echipă, colaborativ;
  • Constituie avantaj o înțelegere a principiilor și practicilor de sustenabilitate, dar și realizarea de proiecte;
  • Cunoștințe limba engleză (scris, vorbit);
  • Cunoștințe avansate MS Office;
  • Permis de conducere cat. B;

 Responsabilități

  • Coordonează și se implică în proiectele și campaniile de comunicare de criză, comunicare extenă și comunicare internă;
  • Colaborează cu celalalte departamente din companie pentru a obține informații relevante și pentru a dezvolta împreună proiecte;
  • Are o relație bună cu mass media și deschidere către crearea de noi relații cu stakeholderi externi și interni;
  • Contribuie la dezvoltarea strategiei de sustenabilitate, o implementează și raportează anual datele de sustenabilitate;
  • Coordonează proiectele de CSR și sponsorizare – interne și externe;
  • Urmărește și gestionează bugetul departamentului;
  • Urmărește reglementările legislative în vigoare pe componenta de sustenabilitate și colaborează cu alte departamente relevante, în vederea adaptării strategiei de sustenabilitate conform cu cerințele legale, dar și strategiei de comunicare interne și externe – se asigură că organizația cunoaște și înțelege strategia de sustenbilitate Adrem.

Beneficii:

  • Pachet de salarizare motivant (tichete masă, bonus de performanță);
  • Oportunități de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic în cadrul companiei.

trimite-ne mesajul
de intenție împreună cu cv-ul tău.

    Incarca CV *PDF, PPT

    Trimite-ne scrisoare prin poștă la adresa:

    Str. Emanoil Porumbaru, nr. 93-95, etaj 3, Sector 1, Bucuresti – în atenția Departamentului de Resurse Umane