Inginer/Electrician Defectoscopie PRAM, București – Adrem

Inginer/Electrician Defectoscopie PRAM, București

15 martie 2024 Inginer/Electrician Defectoscopie PRAM, București București aplică

Locație: Bucureşti

Studii: Studii superioare profil electric, electromecanic, electrotehnic, energetic sau școala profesională/liceu de specialitate, calificare de electrician mentenanţă reţele electrice.

Experiență: Minimum 2 ani în activitatea de exploatare şi mentenanţă a instalaţiilor de distribuţie a energiei electrice, defectoscopie cabluri, depistare trasee cabluri.

Prezintă un avantaj autorizarea ANRE.

Cunoștințe și abilități:

  • Cunoştinţe privind activitatea de exploatare a instalaţiilor electroenergetice;
  • Cunoştinţe temenice de mentenanţă LEA şi LES;
  • Cunoştinţe temenice de executare măsurători profilactice cabluri;
  • Bună cunoaștere a legislației, standardelor și normativelor aplicabile;
  • Bune abilităţi de organizare şi gestionare a timpului;
  • Un nivel ridicat de etică de lucru şi integritate morala;
  • Posesor permis de conducere categoria B.

Descrierea postului:

  • Măsurători, verificări PRAM şi punerea în funcţiune a diferitelor tipuri de instalaţii;
  • Asigură realizarea lucrărilor de: localizare a defectelor în cabluri prin metoda acustică sau a impulsurilor, izolare a defectului cu instalaţia de ardere; secţionare a cablului defect şi măsurare stanga dreapta pentru a verifica dacă nu mai sunt şi alte defecte: verificarea cablurilor noi la PIF, inclusiv continuitatea mantalelor acestora şi emite buletinele de verificări;
  • Verifică zilnic starea echipamentelor de pe duba de defectoscopie;
  • Aduce la cunoştinţă orice anomalie constatată în instalaţiile electrice ale gestionarului cu ocazia lucrărilor şi care ar putea cauza incidente sau accidente.
  • Defectoscopie cabluri joasă şi medie tensiune.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri pentru performanță;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training etc.;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic.

trimite-ne mesajul
de intenție împreună cu cv-ul tău.

    Incarca CV *PDF, PPT

    Trimite-ne scrisoare prin poștă la adresa:

    Str. Emanoil Porumbaru, nr. 93-95, etaj 3, Sector 1, Bucuresti – în atenția Departamentului de Resurse Umane