ELECTRICIAN MĂSURĂ – MENTENANȚĂ – Adrem

ELECTRICIAN MĂSURĂ - MENTENANȚĂ BUCUREȘTI

15 martie 2024 ELECTRICIAN MĂSURĂ - MENTENANȚĂ BUCUREȘTI București aplică

Locație: București

Studii: Școală profesională/liceu de specialitate, calificare de electrician mentenanţă reţele electrice.

Experiență: Minimum 1-2 ani în activitatea de construcții și mentenanţă a instalaţiilor de distribuţie a energiei electrice. Prezintă un avantaj autorizarea ANRE.

Cunoștințe și abilități:

  • Execută lucrări de construcții montaj în cadrul investițiilor în rețeaua de distribuție (joasă și medie tensiune, posturi de transformare).
  • Intervenții pentru repararea rețelelor aeriene și subterane de medie și joasă tensiune și a echipamentelor existente în posturile de transformare.
  • Respectă procedurile și instrucțiunile interne legate de utilizarea echipamentului şi a aparaturii din dotare conform parametrilor de funcționare.
  • Bune abilităţi de organizare şi gestionare a timpului;
  • Un nivel ridicat de etică de lucru şi integritate morală;
  • Posesor permis de conducere categoria B (prezintă un avantaj).
  • Aduce la cunoştinţă orice anomalie constatată în instalaţiile electrice ale gestionarului retelei cu ocazia lucrărilor şi care ar putea cauza incidente sau accidente, se asigură de realizarea lucrărilor încredinţate în volumul stabilit, de calitatea corespunzătoare şi la termenul planificat.

Descrierea jobului:

  • Execută lucrări conform fiselor tehnologice, prescripțiilor energetice, planurilor calității și procedurilor în vigoare la data respectivă, ex: lucrări de instalații electrice, montare/demontare contoare, lucrări specifice activității care se pot desfășura la înălțime;
  • Se ocupă de reparații și întreținere linii electrice și posturi de transformare;
  • Asigură calitatea şi cantitatea lucrărilor executate, la termenele stabilite;
  • Raspunde de respectarea prevederilor legale în domeniul de activitate și prevederilor din reglementări;
  • Participă la executarea lucrărilor de instalații electrice;
  • Cunoaște și respectă normele de securitatea muncii și situații de urgență, urmărește perfecționarea pregătirii profesionale prin instruire individuală, participă la toate formele de instruire programate și întocmieste FUE (Fişa de urmărire a execuţiei lucrării).

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri pentru performanță;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic.

trimite-ne mesajul
de intenție împreună cu cv-ul tău.

    Incarca CV *PDF, PPT

    Trimite-ne scrisoare prin poștă la adresa:

    Str. Emanoil Porumbaru, nr. 93-95, etaj 3, Sector 1, Bucuresti – în atenția Departamentului de Resurse Umane