BID MANAGER – Adrem

BID MANAGER

27 mai 2024 BID MANAGER Bucuresti, Craiova aplică

BID MANAGER

Locație: București, Craiova

Studii: Superioare tehnice finalizate, profil tehnic, economic, juridic.

Experiență: minimum 2 ani experiență similară în companii cu specific ethnic.

Cunoștințe și abilități:

  • Cunoștințe solide privind legile și reglementările romanești și europene cu privire la organizarea licitațiilor;
  • Cunoștințe generale ale tehnicii vânzării și negocierii;
  • Cunoștințe generale privind sisteme SCADA si Automatizari;
  • Cunoștințe solide de limba engleză (scris, citit, vorbit);
  • Cunoștințe generale de Project Management;
  • Cunoștințe avansate MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilitate decizională;
  • Planificare și organizare;
  • Managementul riscurilor;
  • Orientare spre client;
  • Orientare spre rezultate;
  • Rezistență la stres;
  • Managementul timpului;
  • Comunicare;
  • Negociere;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitate de analiză și sinteză.

Responsabilități:

  • Coordonează și derulează în mod optim procesul de pregătire a documentației pentru participarea în procedurile de licitație selectate – eligibilitate, ofertă tehnică, ofertă financiară;
  • Analizează cu maximă responsabilitate și atenție documentațiile licitațiilor și ale cererilor de ofertă;
  • Coordonează întocmirea devizelor de ofertă, depunerea dosarului pentru participarea la licitații în termen;
  • Este implicat activ inclusiv în emiterea/ solicitarea și obținerea documentelor de eligibilitate (Certificat Constatator ORC, Certificate Taxe, etc.)
  • Pregătește cererile de clarificare și urmărește primirea răspunsului la aceste cereri;
  • Menține legătura cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
  • Colaborează optim cu personalul companiei pentru analizarea detaliată a caietelor de sarcini și întocmirea ofertelor tehnice și financiare;
  • Depune oferta în termen și este prezent la ședințele de deschidere a ofertelor (după caz);
  • Furnizează informații specifice departamentelor implicate în proces atât în faza de ofertare, cât și în cea de implementare;
  • Urmărește soluționarea cererilor suplimentare de informații primite de la contractant;
  • Monitorizează permanent reglementările și condițiile de calificare pentru participarea la procedurile de achiziții publice și le aduce la cunoștința managementului companiei;
  • Cunoaște legislația în domeniul achizițiilor publice;
  • Intocmește și întreține baza de date a tuturor contractelor/ licitațiilor amânate/ contestate/ derulate;
  • Intocmește rapoarte specifice și periodice legate de activitățile curente (status licitații, planing-ul licitațiilor, excepții și aprobări aferente);
  • Primește cererile de ofertă repartizate de către Directorul Comercial – Ofertare, clarifică cu solicitanții toate elementele necesare elaborării ofertei și se asigură că oferta va fi emisă în conformitate;
  • Se asigură că ofertele sunt transmise solicitantului în termenele stabilite;
  • Urmărește parcursul ofertei și face o analiză a respingerii ofertei dacă aceasta este repinsă;
  • Cunoaște foarte bine domeniul de activitate al companiei;
  • Are răspunderea integrală asupra ofertei finale, privind conformitatea cu cerintele;
  • Informează imediat șeful ierarhic la apariția oricărei probleme importante care poate avea impact asupra desfășurării activității sale.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonusuri pentru performanţă;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training, etc.;
  • Atmosferă benefică dezvoltării profesionale şi personale.

trimite-ne mesajul
de intenție împreună cu cv-ul tău.

Trimite-ne scrisoare prin poștă la adresa:

Str. Emanoil Porumbaru, nr. 93-95, etaj 3, Sector 1, Bucuresti – în atenția Departamentului de Resurse Umane